7 корисних звичок, які прокачають ваш інтелект

Наш мозок подібний до м’язів: щоб він розвивався, його потрібно тренувати. Один із способів – поміняти свої звички і здобути кілька нових корисних навичок. Томас Оппонг (Thomas Oppong), підприємець і блогер, розповів про сім звичок, які прокачають ваш інтелект.

1. Будьте цікавими.

“У мене немає особливих талантів. Я просто дуже цікавий.”
Альберт Ейнштейн

Ви цікаві? Чи приймаєте все на віру або намагаєтеся докопатися до суті? Будьте допитливі і вивчайте, як влаштований світ.

Можна почати з повсякденних речей і явищ. Наприклад, спробуйте з’ясувати, з яких інгредієнтів роблять хліб, з яких комплектуючих складається комп’ютер, яка площа і об’єм Землі, з чого складається наша атмосфера. Це лише приклади тих питань, якими ви можете зайняти свій розум.

Цікавість завжди була відмінною рисою всіх геніїв. Допитливий розум краще генерує нові ідеї. Тримайте свій розум відкритим і будьте готові завжди дізнаватися щось нове.

2. Читайте книги і статті, які не пов’язані з вашою сферою діяльності.

Недостатньо читати книги і статті, які відносяться до вашої сфери діяльності. Спробуйте розширити горизонти: читайте про космічні подорожі, почніть вивчати, наприклад, антропологію і генетику – щось, що ніяк не пов’язане з вашою поточною роботою.

Читайте біографії великих винахідників. Вийдіть із зони комфорту, розширюйте свої пізнання про світ. Так ви не тільки станете розумнішими, а й станете цікавим співрозмовником.

3. Тренуйте мозок.

Правильні вправи для мозку здатні поліпшити розумові здібності. Як і фізичні вправи для тіла, розумові практики не менш важливі для розвитку мозку. Почніть з простих вправ і поступово переходьте до більш складних. Наприклад, можете спробувати ігри для Android, які покращують роботу мозку.

4. Фізичні вправи.

Але одних тренажерів для мозку недостатньо. Не дарма кажуть: «У здоровому тілі – здоровий дух». Цю приказку можна перефразувати: «У здоровому тілі – здорові мізки». Фізичні вправи корисні не тільки для вашого тіла. З чисто наукової точки зору, фізичні вправи збільшують приплив крові до мозку і збільшують вироблення білків, які стимулюють зростання нейронних зв’язків у мозку.

5. Вчіться чомусь новому.

Тренуйте свого творчого генія. Навчання чомусь новому – відмінна стимуляція для мозку. Згадати хоча б захоплення Стіва Джобса каліграфією в студентські роки. Під час знаменитої промови випускникам Стенфорду він сказав: «Якби я не записався на той курс каліграфії, у Mac не було б таких відмінних шрифтових гарнітур».

Ніколи не скажеш заздалегідь, які знання виявляться корисними. Тому вчіться чомусь новому. Можна почати з курсів на одному з освітніх майданчиків.

6. Читайте дійсно корисні блоги.

Якщо ви читаєте цю статтю, то перебуваєте вже на півдорозі до мети. Ви читаєте цікаві блоги про продуктивність, здоров’я, спорт і гаджети. Але не зупиняйтеся на цьому. У Мережі є і інші корисні сайти, на які варто підписатися.

7. Ведіть власний блог і діліться враженнями про прочитане.

Ведення власного блогу стимулює творчість. Це не тільки можливість заявити про себе, а й допомога в організації власних думок. Коли ви ділитеся чимось, це покращує ваші навички спілкування. Блог допомагає тримати ваш мозок в тонусі і робить вас креативнішими.

Коли ви пишете про щось, починаєте краще в цьому розбиратися.
Спробуйте робити щотижневі або щомісячні дайджести з самого цікавого, що ви прочитали за цей період.