28 годин на добу: основи тайм-менеджменту

Життя несправедливе! Воно видало 24 години на добу, з яких третина йде на сон, третина на роботу, а ще сім’я, діти, батьки і побутові проблеми. Коли жити для себе? Як правильно розпорядитися часом, щоб не просто встигнути все, але і на якісний відпочинок залишилося місце? Ми написали кілька правил, які допоможуть вам вільно розпоряджатися своїм часом. Знайомтесь – основи тайм-менеджменту.
Кращий тайм-менеджмент в декількох правилах.
Спокій і зосередженість. Захищайте себе від поспіху, надмірне напруження і метушня не тільки не дадуть зосередитися на ділі, а й швидше вимотають морально. Зайва нервова напругу з’їдає більше психічних ресурсів.

Шукайте легкий шлях. Бережіться від ускладнення і максимально спрощуйте всі завдання. Для досягнення результату важливо не кількість прикладених зусиль, а їх якість! Переконайтеся, що ваша мета зрозуміла, а план продуманий і простий до дрібниць.

Робота не йде – саме час відпочинку! Кінська працездатність – річ непостійна, всі ми рухаємося на хвилях спадів і підйомів. Можна за день переробити роботу на тиждень, а можна заставляти себе, але безрезультатно. Якщо ви втомилися – влаштуйте день відпочинку, заробите сил і емоційних ресурсів. Але якщо відчуваєте підйом – саме час почати справу і довести її до переможного кінця.

Зайве геть! Організуйте своє робоче місце максимально зручним чином, підтримуйте чистоту і порядок в документах – це стане прямим відображенням порядку в голові.

Не накопичуйте. При вирішенні простих завдань – не варто відкладати їх у довгу шухляду, справи мають властивість накопичуватися, а потім звалюватися на голову. Куди простіше відразу розібратися з легким дзвінком або документом.

Складайте список завдань. Щоб припинити зайве занепокоєння, простіше заздалегідь розподілити ваші цілі на день і приблизний час їх виконання. Так ви звільните себе від зайвих дій і підготуєте себе до найважливіших речей.

Групуйте завдання! Цей принцип дуже ефективний в роботі, так як дозволяє значно економити час. Виділити 30 хв. для відповідей на листи, годину на обговорення всіх ідей з керівником, одним махом написати 5 звітів і потім безболісно віддатися обговорення майбутньої корпоративної вечірки.

Живіть цікаво. Весь час присвячуючи роботі, ми не помічаємо, як втрачаємо тонус і життєву енергію. Як підсумок – на виконання однієї і тої ж дії у нас виходить набагато більше часу, ніж будь ми веселими і відпочившими. Варто пам’ятати, якщо ми довгий час працюємо без відпочинку, то не за горами професійне вигорання, коли нюх притуплюється, а все навколишнє сприймається смутно і швидше виводить з рівноваги. Смійтеся, висипайтеся, подорожуйте, живіть яскраво і насичено. Тоді нові ідеї та життєві сили заповнять собою розмірені робочі години.