Скільки потрібно грошей, або навіщо їм приходити у ваше життя?

Комусь для щастя достатньо і 4 – 5 тис. грн на місяць, хтось не уявляє своє життя без доходу в 20 – 30 тис. грн щомісячно. А хтось, поблажливо посміхнувшись, перерахує пару мільйонів в своєму гаманці на кишенькові витрати.
Чому один міряє штани на картонці в двадцяти градусний мороз і питає – «а це точно Гуччі?» – «Так, так! Настоящі Гуссі І Гапа! »- Запевняє його продавець, а іншому люб’язно пропонують каву, поки майстер знімає мірки. Що відрізняє цих людей? – Особисте рішення, в якому матеріальному діапазоні жити.

Давайте проведемо невеличкий експеримент.
Знайдіть будь-який великий торговий центр і зайдіть в перший же магазин, який сподобається. Якщо Ви знаєте, що у Вас грошей залишилося тільки на те, що б дожити до зарплати, то автоматично обійдете магазини з дорогими брендами.
Але чому б просто не зайти, не подивитися на нові дизайнерські моделі? В голові напевно виникне голос: «Навіщо? Все одно грошей немає, тільки час витратиш, розстроїшся, це взагалі не для тебе, ти ніколи собі такого не купиш … »
Добре, давайте відкриємо будь-який сайт з пошуком роботи? Які оголошення привертають Вашу увагу?
Найімовірніше ті, в яких потрібно виконувати звичну і знайому роботу. Тобто, якщо Ви звикли жити на 4-5 тис. грн, то і звертати увагу будете на ті оголошення, де пропонують відповідний дохід.
Звичайно, оголошення, які обіцяють значно більший дохід теж не сховаються від Вашої уваги, але які почуття виникнуть при їх прочитанні? Ймовірно гіркоту, смуток, розчарування і сильний удар по самооцінці. А які думки будуть в голові? «У мене немає досвіду … Я не впораюся … У мене і знань відповідних немає … та й взагалі, там тільки по блату можна пройти … напевно за такі гроші треба спати з начальником або стати корупціонером … Та взагалі такого не буває, підозрілий роботодавець».

Ось так звучать наші обмежуючі переконання. Саме вони говорять в якому магазині продукти дешевше на пару гривень, і саме вони відсікають думки про те, що може варто дозволити собі заробляти більше?
У кожної людини є свій набір обмежень. Згадайте, що говорили Ваші батьки, близькі люди і навколишні про гроші і фінансове благополуччя? Подивіться на свій власний досвід з боку, що сформувало саме такий процес Вашого мислення?
Тепер визначимо ту суму грошей, яку ніяк не вдається перевершити ні в думках, ні в потребах, ні в житті:
Уявіть, що сьогодні у Вас є 200 гривень і до кінця дня потрібно ці гроші витратити. Ви повинні витратити їх повністю протягом сьогоднішнього дня. Тільки за такої умови, у Вас з’явиться наступна сума. Напишіть, що Ви купите за ці гроші.
Настало «завтра». Тепер у Вас є 400 грн. Витратьте їх на тих же умовах, що і в попередній день. Можете витрачати їх на що завгодно. Здійснюйте різні покупки, робіть подарунки, розважайтеся. Що відчуваєте при цьому?
На третій і всі наступні дні подвоюйте суму, нехай у Вас будуть 800грн, 1600грн, 3200грн і т.д. Витрачайте все до копійки за 1 день. Витрачайте тільки на свої справжні бажання і потреби. Не можна «добову суму» відкладати, вкладати в довгострокові проекти, перераховувати на благодійність, переносити на наступний день.
На якій сумі фантазія закінчилася? На який день більше не можете витратити всі гроші?
А тепер уявіть, всі Ваші матеріальні потреби задоволені – є машини, квартири, вілли, яхти та інше – що далі? Тепер можна вкладати гроші в довгострокову перспективу, куди Ви почали інвестувати? Може дослідницькі проекти, або займетеся благодійністю, може це буде фінансовий сектор?

Ця вправа дозволяє визначити, навіщо Вам гроші, навіщо їм з’являтися в Вашому житті. Заради чого варто працювати, вчитися, збільшувати свої фінансові потоки? Адже гроші заради грошей – це просто розфарбований папір заради розфарбованого паперу. А ще ця вправа дозволяє послабити деякі обмеження і поліпшити взаємини з грошима.