Відношення до грошей. Шість рівнів грошей

Чи знаєте ви, що ваше ставлення до грошей говорить про рівень розвитку особистості? Чи знаєте ви, що те, як вам даються гроші, свідчить про те, на якому рівні розвитку перебуваєте ви, чи багата ви особистість?
Саме ставлення до грошей і розглянемо в даній статті. Те, на якому рівні відносин з грошима ви перебуваєте, свідчить про багатство і розвиток вашої особистості.
Ставлення до грошей. Шість рівнів грошей:

1. Ніщо
Люди цього рівня зовсім не мають жодних стосунків до грошей. Вони не тільки не вміють заробляти гроші, вони не вміють їх відкладати або економити. Вони погано знайомі з рівнем цін на ринку. І насилу усвідомлюють, що скільки коштує.
Люди з рівня «ніщо» зовсім не розуміють навіщо так багато працювати на дядька, щоб отримати гроші, а робота для них дається важко.
Купівля такою людиною часто відбувається необдумано. Про них говорять «не від світу цього». Вони знаходять собі місце в сім’ях,де заробляють чоловіки, рідше дружини. Вони можуть бути «блондинками», утриманками, безробітними, бомжами. Вони можуть бути і просто захоплюючими особистостями. Але на жаль, за їх захоплення повинен хтось платити.
2. Фетиш
На цьому рівні гроші людям даються ой як непросто! За них доводиться серйозно розплачуватися, воювати, віддавати себе всього, тому що вони займають центральне місце в житті. І для того, щоб гроші, в житті були, потрібно майже в буквальному сенсі вивертатися навиворіт. Такі люди не люблять тих, у кого гроші водяться, тим більше, якщо вони даються людям легко.
Причина в тому, що людина ідеалізує гроші, вони для неї все: ідол, бог, Всесвіт. Тому на них замикаються всі базові потреби людини. На них організовані страхи, бажання, забобони і т.д. Через гроші сваряться, розлучаються, закохуються і одружуються. Гроші купують саму людину.
3. Бонус
Це рівень успішності. Будь-яка людина на цьому рівні починає заробляти. Їй подобається багато працювати і отримувати адекватну заробітну плату.
На цьому рівні стає зрозуміло, що рівень доходів залежить від особистої ефективності. Тому, чим більше ініціативна людина, тим більше до неї приходить грошей.
Формула «хочеш жити – вмій крутитися», як раз про цей рівень, вона описує, як відношення до грошей, так і світогляд таких людей в цілому.
Кожна людина на цьому рівні намагається більше працювати, сильніше розвиватися, більше розуміти в бізнесі і професії, будує навіть відносини з ухилом на успіх. Вона має досить високу якість життя і великі можливості.
Цікаво купувати дорогі і якісні речі, квартири, автомобілі, яхти, літаки. Такі люди все міряють категорією успіху, і зайвий долар попросту не упустять.
Уже немає страхів і забобонів по відношенню до грошей. Але гроші прирівнюються до успішності людини.
4. Інструмент
Для тих людей, хто вийшов на ще більш високий рівень, гроші йдуть на другий план, вони живуть категоріями цілей і творіння. Їм цікаво створювати щось нове, брати участь в перспективних проектах, цікавих ідеях.
Ці люди вже не працюють і не є підприємцями, вони втілюють ідеї – як свої, так і інших людей.
Як правило, у них досить багато вільного часу. Рівень доходу у них може бути абсолютно різний. Сьогодні вони можуть бути без гроша в кишені, завтра мільйонерами.
Гроші в їхнє життя приходять на реалізацію мети. Тому майже 100-відсотково їх мрії та цілі втілюються. Їм цікаво піднімати великий бізнес, організовувати благодійні товариства, запускати передові технології в життя.
Загалом, їм не нудно.
5. Творчість
Це рівень вище інструментального, тому як значимість грошей падає ще більше.
Такі люди не шукають грошей, вони шукають можливості заявити про свою творчість і творчість інших людей.
Вони майже ніколи не бідують, але і не зацікавлені в добуванні грошей. Всесвіт піклується про те, щоб людина творила, і грошей в її життя приходило рівно стільки, щоб вона могла продовжувати втілювати свої життєдайні ідеї.
До таких людей часто ставляться художники, поети, письменники, винахідники
Головною їх фішкою є «незамороченность» на грошах і велика потреба в творчості. Вони живуть іншими категоріями. Їхнє ставлення до грошей: засоби приходять для продовження творчості.

6. Нічого
Для цих людей гроші – пусте місце, папір, ніщо. Будь-яка категорія, про яку можна було б подумати важливіше грошей. Хліб, хмара, мрія, посадка картоплі – все це для них має живий сенс, куди більш важливий, ніж гроші.
Серед них зустрічаються як бідні люди, так і ті, що мають гроші. Живуть вони на подання або на те, що приходить в їх життя саме, грошей не просять. Навіть якщо таких людей зустрічають життєві труднощі, вони стійко їх переносять, але розмінюватися на гроші, заробіток, роботу і винагороду вони не будуть.
І зараз, трохи поекспериментувавши, визначте свою ступінь розвитку особистості в залежності від ставлення до грошей. Цей вибір потрібен не для того, щоб посміятися над іншими або бити себе в груди. Це розуміння потрібно вам, щоб просто визначити своє місце в грошовій ніші і жити своїм життям.
Пам’ятайте, гроші до вас приходять для того, щоб забезпечити той рівень, на якому ви перебуваєте. Сміливо експериментуйте з собою, а гроші прийдуть, щоб підтримати ваш рівень.
Якщо прочитавши цю статтю ви зрозуміли, що засиділися на своєму рівні і вам хочеться рухатися далі, якщо ви готові змінити своє мислення і свої переконання для подальшого зростання, приходьте на Тренінг «Грані багатства».